Jak zrobić i wybrać dobre zdjęcie na portal randkowy?Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Princeton, osoba potrzebuje tylko jednej dziesiątej sekundy, aby stworzyć wrażenie, patrząc na czyjąś twarz. Artykuł, zatytułowany “pierwsze wrażenia” i opublikowany w czasopiśmie Psychological Science, pokazuje również, że pierwsze wrażenie nie zmienia się znacząco, gdy dana osoba patrzy na swoją twarz.

Fakt ten staje się szczególnie przerażający, gdy mówimy o randkach online. Twoje zdjęcia składają się na tak wiele z twojego profilu i masz tylko jedną szansę, aby zainspirować kogoś do przesunięcia w prawo lub dotarcia do ciebie. Ale nie bój się. Przyjrzeliśmy się kilku innym badaniom i przygotowaliśmy listę wskazówek dotyczących wyboru najlepszych zdjęć randkowych online do umieszczenia w Twoim profilu.

1. Umieść Więcej Niż Jedno Zdjęcie, Ale Mniej Niż 12

Po prostu to tam umieścimy: jeśli przesyłasz tylko jedno zdjęcie, to po prostu lenistwo. Jeśli wystarczy jedna dziesiąta sekundy, aby ktoś zdecydował, co myśli o Tobie, opublikowanie jednego zdjęcia w zasadzie mówi im, że tak naprawdę nie dbasz o randki online i nie masz nic ciekawego do podzielenia się o sobie. Jeśli chodzi o rzeczywiste liczby, eHarmony lubi co najmniej cztery zdjęcia, a Match lubi pozostać poniżej 12, co również wydaje się nam zbędne.

2. Wymieszaj swoje zdjęcia (portret, całe ciało, akcja)zdjęcia kobiety uderzającej w różne pozy

2. Wymieszaj swoje zdjęcia (portret, całe ciało, akcja)zdjęcia kobiety uderzającej w różne pozyZamieszczanie wielu zdjęć, na których robisz różne rzeczy, to świetny sposób na pokazanie ludziom, kim jesteś i na czym Ci zależy.

Wszyscy wiemy, że różnorodność jest powszechnie znana jako przyprawa życia i to samo dotyczy twoich zdjęć randkowych online. Zalecamy umieszczenie kilku zdjęć, a także wybranie zdjęć, na których jesteś w różnych pozach i angażujesz się w różne czynności.

Wiele portretów, w których robisz to samo, nie zrobi Ci wiele dobrego.

Sugerowalibyśmy kombinację twarzy, całego ciała, akcji ubranej w górę, ubranej w dół, poważnych i głupich ujęć. Najważniejsze jest, aby potencjalne mecze mogły rzucić okiem na Twoją osobowość, przeszłość i zainteresowania.

3. Wyobraź Sobie, Jak Naprawdę Wyglądasz

Jednym z największych problemów związanych z randkami online jest kłamstwo lub wyolbrzymianie Twojego wyglądu i cech. Zdjęcia, które mają więcej niż pięć lat, nie powinny znajdować się w pobliżu Twojego profilu — chyba że masz magiczną moc, taką jak Reese Witherspoon czy Jared Leto i nigdy się nie zestarzejesz. Wyobrażamy sobie, że byłbyś bardzo zły, gdyby twój towarzysz pojawił się w zupełnie inny sposób niż on lub ona przedstawiał się w Internecie, więc nie rób tego z kimś innym.

4. Ustaw kontakt wzrokowy z aparatem (we właściwy sposób) zdjęcie profilowe

4. Ustaw kontakt wzrokowy z aparatem (we właściwy sposób) zdjęcie profiloweOkCupid Badanie OkCupid pokazuje, że kontakt wzrokowy (jeśli jesteś kobietą) lub spojrzenie z dala od kamery (jeśli jesteś mężczyzną) może przyciągnąć ludzi, ale uważaj na twarze, które robisz i jeśli zdecydujesz się uśmiechnąć, czy nie.

Zespół z OkCupid zbadał różnicę w liczbie miesięcznych kontaktów, które osoba otrzymywała, w oparciu o to, czy był on kontaktem wzrokowym na zdjęciach, a to, co znaleźli, było bardzo interesujące.

Dla pań OkCupid mówi, że najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zrobić zalotną twarz, patrząc w kamerę.

Dla mężczyzn oznacza to odwrócenie się od kamery i uśmiechnięcie się (ponieważ tworzy atmosferę tajemniczości).

Z drugiej strony, najgorszą rzeczą, jaką mogą zrobić mężczyźni i kobiety, jest zrobienie zalotnej twarzy, patrząc z dala od aparatu. Zaufaj nauce, ludzie!

5. Kobiety powinny nosić czerwony, mężczyźni-granatowy lub czarny

Kolor, który nosisz na głównym zdjęciu profilowym, może mieć ogromny wpływ na to, ile osób Ci mówi, zgodnie z dzisiejszą psychologią. Przez 12 tygodni naukowcy z Uniwersytetu Bretanii-Sud śledzili doświadczenia związane z randkami online ponad dwudziestu kobiet w wieku od 20 do 30 lat.

Pod koniec badania kobiety, które nosiły czerwone, otrzymywały więcej kontaktów od mężczyzn niż ci, którzy nosili niebieskie, zielone, żółte, białe lub czarne. W rzeczywistości największa różnica dotyczyła kobiet, które nosiły czerwone i czarne-odpowiednio od 4% do 6,1%.

Aby pomóc chłopakom, zwróciliśmy się do internetowej sieci profesjonalnych fotografów, która ulepszyła zdjęcia profilowe tysięcy singli. Z własnego doświadczenia eksperci zalecają noszenie granatowego lub czarnego koloru (zwłaszcza koszuli) i unikanie głośnych wzorów (przepraszam, hawajska koszula).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here